Přímé zvlhčování vzduchu

s německým systémem FINESTFOG s využitím vysokotlaké vody a přesto prakticky bezhlučně

Klíčovou vlastností zvlhčovacího systému Finestfog je přímé zvlhčování bez potřeby stlačeného vzduchu nebo pomocných ventilátorů. Rozměry a provedení trysek a nerezových vysokotlakých rozvodů nenarušují interiér. Zvlhčování tak probíhá diskrétně a prakticky bezhlučně. Po celém světě je provozováno více než 1000 zvlhčovacích systémů Finestfog.

Odladěný a účinný systém

Energeticky úsporný

Šetrný k životnímu prostředí

FINESTFOG

Popis systému

1 – připojení pitné vody 2 – písková filtrace 3 – duplexní změkčovač 4 – zásobník soli 5 – odpad 6 – úpravna vody 7 – zásobník demineralizované vody 8 – vysokotlaký distributor s elektromagnetickými ventily a čidly 9 – čerpadlo s řídicí jednotkou a ovládáním 10 – vysokotlaké hadice pro jednotlivé zóny 11 – rozvody s tryskami

Pitná voda

Změkčená voda

Demineralizovaná voda

Řídící jednotka

Finestfog klade velký důraz na vysoce kvalitní ovládání. Do rozvaděčů se dostávají pouze díly od známých výrobců jako Siemens nebo Eaton-Möller. Ovládací prvky FINESTFOG jsou nabízeny ve dvou verzích:

EATON E4 – inovovaná řídicí jednotka nahrazující dřívější model EASY. Řídicí jednotka dokáže ovládat až šest zón s maximálním výkonem čerpadla 780 l/h. Regulace je doplněna 7″ zobrazovacím modulem s dotykovým ovládáním. Jednotka je mimo jiné vybavena časovým spínačem, tzn., že lze systém provozovat dle navoleného času. Jako volitelné příslušenství lze zvolit síťové připojení pro vzdálenou správu nebo dataloger teploty/relativní vlhkosti.

SIEMENS S7-1200 – sofistikovanější varianta řídicí jednotky umožňující regulaci až osmi zón. Jednotka je doplněna dotykovou zobrazovací jednotkou SIEMENS SIMATIC KTP 700. Regulátor mimo jiné nabízí záznam dat, počítadlo provozních hodin pro každou zónu, diagnostické funkce a mnoho dalších pomocných nástrojů. Regulátor lze doplnit o řadu dalších funkcí, jako např. vzdálený monitoring či napojení na centrální systém budovy.

Čerpadlo

Vysokotlaké pístové čerpadlo udržuje v rozvodech rovnoměrný tlak 80 bar. Voda je pod tímto tlakem dopravována k jednotlivým zónám, kde je následně šířena pomocí trysek ve formě velmi jemného aerosolu.

Čerpadlo je možné dodat s výkony 120 až 780 l/h. Poháněno je napřímo připojeným elektromotorem, otáčky motoru jsou řízeny frekvenčním měničem a snímačem provozního tlaku. Čerpadlo tak dodává pouze potřebné množství vody a dochází k úspoře energie a snížení opotřebení čerpadla.

Trysky

Jednosložkové trysky Finestfog jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli s ruční finální úpravou. Trysky jsou nezaměnitelné díky svému označení, které se skládá z názvu FINESTFOG,  roku výroby a velikosti ústí v µm. Aerosol s velikostí kapek cca 15 µm, je zajištěn díky speciálnímu tvaru ústí a vnitřní konstrukce trysky. Proti úkapům je tryska vybavena pružinovým mechanismem s kuličkou. Trysky je možné dodat v šesti výkonových řadách.

Použití vhodného typu trysek je dáno více faktory. Výška zvlhčovaného prostoru, hlavní účel zvlhčování (zvýšení relativní vlhkosti nebo chlazení prostoru), teplota v daném prostoru, umístění strojní technologie, apod. Každý projekt je specifický, a proto je osobní konzultace a prohlídka základem pro vytvoření návrhu celého zvlhčovacího systému.

Trysky Finestfog rozprašují velmi jemný aerosol do požadovaného prostoru bez nutnosti použití ventilátoru či stlačeného vzduchu. Trysky je možné vybavit otočným kloubem, kterým je možné nastavit požadovaný směr distribuce aerosolu. Samotná montáž se provádí tak, že se dvě, tři či více trysek spojí pomocí nerezového potrubí 1/4“ zakončeného závitem. Potrubí má délku 500, 1000, 1500 nebo 2000 mm a volba vhodné rozteče opět závisí na specifikaci daného projektu. Takto vytvořené pole se zavěsí nad daný prostor. Při instalaci se využívají nosné prvky, jako je strop, sloupy, nosníky, obvodové zdi, rozvody VZT apod., případně jsou vytvořeny pomocné konstrukce. Jednotlivá pole se spojují pomocí vysokotlaké hadice.

Trysky Finestfog nejsou předurčeny jen pro průmyslové využití. Lze je pro svou velikost, vzhled a velmi tichý provoz použít i v kancelářích či domácnostech.

Oblasti využití systému

Systém Finestfog je určený pro průmyslové zvlhčování, nicméně jeho použití je možné prakticky kdekoliv, kde je potřeba udržovat danou relativní vlhkost, snižovat teplotu vzduchu, omezovat vznik elektrostatického výboje či snižovat prašnost prostředí. Zvlhčovací systém Finestfog je v České republice a na Slovensku provozován v těchto oborech: automotive, dřevozpracující průmysl, elektrotechnický průmysl, obalové materiály, slévárny, textilní průmysl, tiskárny, strojírenský průmysl, datová centra, zoologické zahrady, výroba iniciačních systémů a v mnoha dalších.

FINESTFOG

Proč používat právě systém Finesfog

9

Zlepšení kvality výroby

Degradace materiálu, snížení kvality či výskyt elektrostatického výboje s následkem vypnutí strojů. To jsou některé z hlavních indikátorů nedostatečné vlhkosti vzduchu. Průmyslovým zvlhčovacím systémem Finestfog lze účinně a trvale udržovat požadovanou relativní vlhkost v daném prostoru.

9

Úspora energie

Jednosložkové trysky Finestfog rozprašují do prostoru velmi jemný aerosol bez potřeby ventilátoru, stlačeného vzduchu či jiné podpory. Stlačený vzduch zvyšuje náklady na provoz systému. Pomocné ventilátory představují riziko zvýšené poruchovosti systému. Vysokotlaké čerpadlo Finestfog o výkonu 780 l/h má elektrický příkon pouze 3 kW.

9

Chlazení vzduchu

Adiabatické zvlhčování je vždy spojeno s chlazením vzduchu. Voda při změně skupenství odebírá teplo z okolního vzduchu a tím jej ochlazuje. Zvlhčovací systém Finestfog distribuuje velmi jemný aerosol, který se ihned odpaří a eliminuje tak riziko kondenzace vody.
.

9

Snížení zdravotních rizik

Únava, ztráta pozornosti, vysychání sliznic, snížení imunity – suchý vzduch ohrožuje zdraví lidí. Řízené vnitřní klima není jen výsadou výrobních hal, ale je nutné i pro kanceláře, výstavní prostory či konferenční místnosti. Zvlhčovací systém Finestfog byl dlouhodobě testován a získal hygienický certifikát. Je v souladu s normami VDE a VDI 602 a má označení CE.

Kontaktujte nás

9 + 3 =

Humidirect, s. r. o.

Družstevní 910
250 81 Nehvizdy

IČ: 06212395
DIČ: CZ06212395

Tomáš Nápravník

Výrobce

Finestfog GmbH
www.finestfog.com

© 2022 FineNet – Na netu v pohodě